Blog

Pozew o rozwód

 

Pozew o rozwód

 

Pozew rozwodowy to pismo procesowe, czyli dokument, który jest niezbędny do tego, aby można było przeprowadzić rozwód małżonków. Pozew o rozwód wszczyna postępowanie sądowe. Musi zostać przygotowany przez powoda, czyli małżonka, który chce zakończyć swoje małżeństwo. Istotne jest, aby pozew rozwodowy został prawidłowo sporządzony. W odwrotnym przypadku zostanie on odesłany.

Zarówno separacja jak i rozwód to instytucje przewidziane na wypadek pojawienia się w związku małżeńskim problemów małżeńskich. Mimo, iż separacja i rozwód są instytucjami bardzo do siebie podobnymi – podobieństwo to jest jednak tylko prowizoryczne.

Bardzo wiele osób – zanim wystąpi do Sądu z pozwem o rozwód zastanawia się - czy chce wnieść pozew o rozwód z orzeczeniem o winie, czy bez orzeczenia o winie strony przeciwnej. Czytając ten artykuł zapewne i Ty Drogi Czytelniku zastanawiasz się nad tym czy złożyć pozew o rozwód z orzeczeniem o winie czy bez orzeczenia o winie współmałżonka.

Jak już wspominałam we wcześniejszym artykule pt. "Rozwód bez orzeczenia o winie" - bardzo wiele osób – zanim wystąpi do Sądu z pozwem o rozwód zastanawia się - czy chce wnieść pozew o rozwód z orzeczeniem o winie, czy bez orzeczenia o winie strony przeciwnej.

O nas

Kancelaria świadczy usługi na całym obszarze województwa dolnośląskiego jak również na obszarze innych województw. Prowadzimy również sprawy osób zamieszkałych poza granicami naszego kraju, bez konieczności osobistego stawiennictwa Klienta w kraju

Zakres usług

  • orzeczenie rozwodu
  • ustalenie kontaktów z dzieckiem
  • ustalenie władzy rodzicielskiej
  • ustalenie miejsca zamieszkania dziecka
  • orzeczenie alimentów
  • ustalenie korzystania ze wspólnego mieszkania małżonka
  • eksmisja małżonka
  • zabezpieczenie alimentów

Szybki Kontakt

Kancelaria Radcy Prawnego Joanna Olszewska-Bilska
ul. Biskupia 10A/13
50-148 Wrocław

ul. Adama Mickiewicza 4B/8
56-400 Oleśnica

ul. Święty Marcin 45C/15
61-806 Poznań
 
pl. Magistracki 3 lokal 18
58-300 Wałbrzych
 
tel. 663 165 930

kontakt@kancelaria-olszewska.pl